Projektowanie i wykonawstwo sieci

 

Sercem każdego zakładu pracy są ludzie. W przypadku zakładów produkcyjnych nie możemy jednak zapominać o płucach, które niewątpliwie stanowią sprężarki wraz z kompletną, prawidłowo przystosowaną siecią sprężonego powietrza.

Tak jak wolimy powierzyć nasze płuca specjalistom, tak samo projekt instalacji sprężonego powietrza powinniśmy powierzyć inżynierom specjalizującym się w takich projektach.

Już na samym początku inwestycji musimy zdać/zdawać sobie sprawę, iż wszystkie podjęte teraz decyzje determinować będą nie tylko charakter pracy i zdolności produkcyjne, ale co równie ważne miesięczne koszty prowadzenia firmy. Nam zależy na redukcji Państwa kosztów, potrafimy i wiemy jak to zrobić.

 

Dobór odpowiedniej sprężarki jest równie ważny jak prawidłowo zaprojektowana instalacja. Pierwsze pytanie - do czego wykorzystywane będzie powietrze? Następne - jakie ciśnienie robocze będzie musiało utrzymywać się w układzie i w końcu jaka ma być jego jakość? Gama sprężarek Gardner Denver posiada w swojej ofercie rewolucyjną całkowicie bezolejową sprężarkę EnviroAir, w której element śrubowy "smarowany" jest wodą. Rozwiązanie jest niezbędne wszędzie tam gdzie powietrze styka się z procesem.

Ciśnienie robocze w układzie bezpośrednio przekłada się na zużycie energii. Już na etapie planu za jeden z ważniejszych powinniśmy sobie stawiać czynnik ekonomiczny. Analiza poboru powietrza, wymagany stopień elastyczności układu, planowana charakterystyka pracy, rezerwy pracy, wpływ warunków otoczenia (temperatura), potencjał odzyskiwania energii do dalszego zastosowania, rozmieszczenie sprężarek, zbiorników wyrównawczych, rodzaju i przekroju rur, zaworów bezpieczeństwa, emisja hałasu i wiele, wiele innych czynników powoduje, iż jest to rodzaj projektu wymagający dużego doświadczenia i znajomości specyfiki pracy sieci sprężonego powietrza. Nie chodzi tu tylko o "narysowanie kresek", a o stworzenie żywego organizmu, pamiętając o możliwości jego rozwoju.

Kompleksowe tworzenie systemów sprężonego powietrza po wielu latach nadal nas bawi i jest naszą pasją. Porozmawiajmy o nich.

Przykładowe realizacje

instalacja1 instalacja2 instalacja3
instalacja4 instalacja5 instalacja6
instalacja7  instalacja8 instalacja9